Zakres operacji

Zabieg jednoszczękowy, dwuszczękowy, rozerwanie szwu podniebiennego, genioplastyka itp.

Zakres operacji

Postprzez jagooo » 22 kwietnia 2011, godz. 17:54

no jasne ze żart :)
wiesz tutaj by należalo pytać o kazdego chirurga osobno bo widac zekażdy sobie robi,kazdy ma jakiś inny zakres. mi sie nie miesci w glowie ze np. ide na operacje szczęki i bez mojej wiedzy mialby taki chirurg sobie ruszac cos jeszcze innego ; p
a jak tula pisze ze bez jej wiedzy przegrode prostowali itp. no to dziwne.
ale to dobra nauczka zeby wszystko dokladnie z chirurgiem omowic bo mamy prawo wiedzieć.no i jestesmy dorosli.
licze sie ztym ze nawet jesli mi nie ruszą nosa,ale będą usuwać gummy smile i wogole przestawiać szczękę ,ktora pod częścią chrzęstną nosa jeszcze ma swoje kosci to ten koniec nosa moze sie jakos przesunąć,zadrzeć albo opaść...
no ale juz taka ingerencja jak usuwanie garbka z nosa.dziwne.czy to wogole lezy w kompetencjach takiego lekarza.
ehhhhhhhhh
jagooo

Zakres operacji

Postprzez Renesens » 22 kwietnia 2011, godz. 20:36

jagooo napisał(a):a jak tula pisze ze bez jej wiedzy przegrode prostowali
często bywa, że jest prostowana przegroda. Wydaje mi się, że to nic wielkiego.. a działa tylko z korzyścią dla pacjenta - lepszy przepływ powietrza.
"Opublikowanie przez Angle'a w 1890 r. klasyfikacji wad zgryzu było ważnym krokiem w rozwoju ortodoncji. Poza wyodrębnieniem zasadniczych typów wad zgryzu została podana po raz pierwszy precyzyjna i prosta definicja prawidłowej okluzji naturalnego uzębienia."
Renesens

Zakres operacji

Postprzez Madeleine » 22 kwietnia 2011, godz. 21:41

Renesens napisał(a):
jagooo napisał(a):a jak tula pisze ze bez jej wiedzy przegrode prostowali
często bywa, że jest prostowana przegroda. Wydaje mi się, że to nic wielkiego.. a działa tylko z korzyścią dla pacjenta - lepszy przepływ powietrza.

Dziwi mnie tylko jedno... Czytałam opinie ludzi po zabiegach prostowania przegrody i przez ok. 2 dni po zabiegu mieli nos wypchany opatrunkami, więc jeśli nos zapchany, szczęki zadrutowane to czym tu oddychać. Wiem, że niektórzy po operacji mieli zapchany nos, ale chyba nie w takim stopniu jak po zabiegu prostowania przegrody...
Wada: Progenia, laterogenia
Aparat:
górny: 05.07.2010- 31.01.2012r
dolny: 10.11.2010-31.01.2012r
Orto: dr P.Downarowicz
Klinika: AM Wrocław; dr Pawlak&Nowak
Operacja: na żuchwie- 21.06.11r
Wyjęcie płytek- 24.01.2012r
Madeleine

Zakres operacji

Postprzez kasztanowa » 22 kwietnia 2011, godz. 22:00

Madeleine napisał(a):Dziwi mnie tylko jedno... Czytałam opinie ludzi po zabiegach prostowania przegrody i przez ok. 2 dni po zabiegu mieli nos wypchany opatrunkami, więc jeśli nos zapchany, szczęki zadrutowane to czym tu oddychać. Wiem, że niektórzy po operacji mieli zapchany nos, ale chyba nie w takim stopniu jak po zabiegu prostowania przegrody...

Co prawda mam gumki, ale z zaciśniętymi zębami da się spokojnie oddychać przez usta ;]
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Zakres operacji

Postprzez Tula » 23 kwietnia 2011, godz. 08:22

Madeleine napisał(a):Dziwi mnie tylko jedno... Czytałam opinie ludzi po zabiegach prostowania przegrody i przez ok. 2 dni po zabiegu mieli nos wypchany opatrunkami, więc jeśli nos zapchany, szczęki zadrutowane to czym tu oddychać. Wiem, że niektórzy po operacji mieli zapchany nos, ale chyba nie w takim stopniu jak po zabiegu prostowania przegrody...

Ja nie miałam żadnych opatrunków w nosie, ale i bez tego nie mogłam oddychać, tyle krwi leciało:(
aparat: I.2007 - VIII.2011
8.XII.2010 - operacja jednoszczękowa,
7.IV.2011 - operacja dwuszczękowa.
aparat: VI.2012 - ?
6.III.2013 - operacja jednoszczękowa.
Tula

Zakres operacji

Postprzez maxi » 26 kwietnia 2011, godz. 19:24

Ja jednak jestem zdania,ze od nosa jest chirurg plastyczny i tez nie kazdy ale ten,ktory specjalizuje sie w noskach.
maxi

Zakres operacji

Postprzez Renesens » 26 kwietnia 2011, godz. 22:43

maxi napisał(a):Ja jednak jestem zdania,ze od nosa jest chirurg plastyczny i tez nie kazdy ale ten,ktory specjalizuje sie w noskach.
co innego zmieniać kształt nosa (tkanki miękkie, część chrzęstną), a co innego wyprostować przegrodę. Wydaje mi się, że przy przemieszczaniu szczęki może się to dziać również samoistnie, lub przy niewielkiej pomocy lekarza.
"Opublikowanie przez Angle'a w 1890 r. klasyfikacji wad zgryzu było ważnym krokiem w rozwoju ortodoncji. Poza wyodrębnieniem zasadniczych typów wad zgryzu została podana po raz pierwszy precyzyjna i prosta definicja prawidłowej okluzji naturalnego uzębienia."
Renesens

Zakres operacji

Postprzez kasztanowa » 26 kwietnia 2011, godz. 22:58

Renesens napisał(a):Wydaje mi się, że przy przemieszczaniu szczęki może się to dziać również samoistnie, lub przy niewielkiej pomocy lekarza.

Tak jest, po przy ruszaniu szczęki zmienia się kształt nosa. Przy jej wysuwaniu skrzydełka się poszerzają i robi się bardziej zadarty, ponieważ zyskuje podparcie w szczęce. Chirurg może też trochę skorygować jego kształt za pomocą specjalnego założenia szwów (np. żeby zbytnio się nie poszerzył), choć ma w tym ograniczone pole działania.
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Zakres operacji

Postprzez Beti545 » 15 maja 2011, godz. 18:46

Widze ze poruszylam temat wygladu po operacji :) Zdziwilam się strasznie tym ze nos mi sie az tak bardzo zadrze poniewaz wczesniejszy chirurg nic o tym nie mowil.Skoro mam pewnosc ze operacja jednoszczekowa bedzie na pewno zle wygladala to zdecydowalam sie zrobic dwuszczekowa. A to jak wyjdzie nos to sie okarze sam chirurg powiedzial ze dokladnie nie wie, najwyzej bedzie mnie czekala operacja plastyczna.Sadze ze to i tak lepsze wyjscie niz miec najpierw operacje jednoszczekowa (z ktorej pewnie nie bede zadowolona) pozniej dwuszczekowa i nadal miec obawe co bedzie z nosem. Rozmawialam z moja ort i ona rowniez mowi ze w moim przypadku wchodzi w gre operacja dwuszczekowa
Wada: prolaterognacja zuchwy, retrolaterognacja szczeki
Operacja: dwuszczekowa
Data: 03.08.2011
Szpital: Wojskowy Instytut Medyczny
Chirurg: dr Jan Przybysz
Ortodonta: B.Obłoj
Aparat górny: 29.12.2009
Aparat dolny: 27.05.2010
Beti545

Zakres operacji

Postprzez Renesens » 15 maja 2011, godz. 19:46

Beti545 napisał(a):Zdziwilam się strasznie tym ze nos mi sie az tak bardzo zadrze poniewaz wczesniejszy chirurg nic o tym nie mowil.
to zależy od tego o ile mm będzie wysunięta szczęka podczas operacji ;)
Renesens

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zabiegi chirurgiczne