Operacja bez krwi

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Operacja bez krwi

Postprzez isiaczek » 5 marca 2014, godz. 08:17

Mam pytanie czy ktoś z was słyszał o tym żeby jakiś chirurg zgodził się wykonać operacje jedno lub dwu szczękową bez krwi albo za pomocą innych urządzeń pomocniczych?
isiaczek

Operacja bez krwi

Postprzez wjewjura » 5 marca 2014, godz. 09:32

co masz na mysli bez krwi?
wada: retrogenia
09.07.2012 aparat: góra ceramika, dół metal
06.02. 2014 BIMAX - operacja dwuszczękowa
24.09.2014 zdjecie aparatu!
... usuniecie plytek, odbudowa kosci pod implant
... wstawienie implantu
wjewjura

Operacja bez krwi

Postprzez isiaczek » 5 marca 2014, godz. 09:57

Czyli bez transfuzji . Wiem że zazwyczaj nie jest potrzebna ale lekarze są na to gotowi w razie czego żeby zrobić transfuzję a mi chodzi o to czy zgodzili by się zrobić w ogóle bez transfuzji albo za pomocą jakichś innych pomocniczych urządzeń.
isiaczek

Operacja bez krwi

Postprzez wjewjura » 5 marca 2014, godz. 10:17

isiaczek napisał(a):Czyli bez transfuzji . Wiem że zazwyczaj nie jest potrzebna ale lekarze są na to gotowi w razie czego żeby zrobić transfuzję a mi chodzi o to czy zgodzili by się zrobić w ogóle bez transfuzji albo za pomocą jakichś innych pomocniczych urządzeń.

ja mialam operacje bez transfuzji (trwala 9h), chirurg powiedzial, ze nie bedzie transfuzji jesli nie bedzie naprawde konieczna. Czekaja do ostatniej chwili zeby podac krew. Organizm po utracie sporej ilosci krwi podobno sam sie szybciej regeneruje i unikaja transfuzji jesli tylko sie da. Jak widac przezylam, czuje sie bardzo dobrze i moze na poczatku jest sie slabym, ale trzeba wciskac w siebie duuzo kalorii i baaardzo duuzo pic ;-)
Pozniej pobierano mi krew do badan i wszystko wygladalo dobrze.
Jednak zapytaj swoich lekarzy jak to wyglada. Przed robia badania i moze to tez ma wplyw na decyzje o podaniu krwi.
wada: retrogenia
09.07.2012 aparat: góra ceramika, dół metal
06.02. 2014 BIMAX - operacja dwuszczękowa
24.09.2014 zdjecie aparatu!
... usuniecie plytek, odbudowa kosci pod implant
... wstawienie implantu
wjewjura

Operacja bez krwi

Postprzez rywka » 5 marca 2014, godz. 10:24

Gdzieś na którymś z forów (może tym?) natknęłam się dawno temu na dyskusję, gdzie dziewczyna poszukiwała chirurga, który by się takiego zobowiązania podjął. Chciała operacji, ale za żadne skarby nie chciała transfuzji, nawet gdyby była konieczna. Przyczyną było to, że jej wiara zakazywała jej transfuzji krwi obcej i własnej (Świadkowie Jehowy?). Szukała już nawet za granicą bo nikt się nie chciał podjąć. Możesz spróbować odszukać taką dyskusję. Nie wiem, czy kogoś znalazła i czy jakikolwiek chirurg się takiego zobowiązania podejmie, bo w sytuacji zagrożenia życia obowiązuje zasada ratowania tegoż życia, nie wspominając już o przysiędze: "nie szkodzić". Może jednak dzisiejsza medycyna sobie jakoś inaczej sobie z tym radzi? Nie wiem...
Szkieletowa wada zgryzu- zgryz otwarty, asymetria szczęki, klasa II szkieletowa,
Ortodonta dr A.M.
15.04.2013 operacja dwuszczękowa: osteotomia szczęki Le Fort I, obustronna strzałkowa osteotomia żuchwy BSSO, dr.W.
05.02.2014 zdjęcie aparatu
25.03.2014 wyjęcie płytek pooperacyjnych
rywka

Operacja bez krwi

Postprzez isiaczek » 5 marca 2014, godz. 10:29

Właśnie muszę się popytać bo słyszałam ze są urządzenia zastępcze ale czy któryś z chirurgów je stosuje i czy to się robi w Pl to nie wiem...
isiaczek

Operacja bez krwi

Postprzez Ania » 5 marca 2014, godz. 17:24

Ania napisał(a):Trochę nam się OT zrobił.., ale mnie też zastanawia to dlaczego w jednych szpitalach wymaga się oddawania krwi, a w innych na pytanie pacjenta o taką konieczność, robią wielki oczy i tłumaczą, że prawdopodobieństwo, że ta krew będzie potrzebna jest znikome, bo oni mają takie techniki, że tej krwi to się odrobinę traci... Jeśli to ma jakieś znaczenie, to ja szczerze mówiąc jako że operowałam się dwa razy w różnych szpitalach, to po ope w szpitalu, gdzie wymagali oddawania krwi i oper trwała tylko 3,5 godz. czułam się fatalnie, tak że wózkiem trzeba było mnie wozić i dopiero po podaniu osocza zrobiło mi się lepiej, a po drugiej ope w szpitalu, gdzie nie oddawałam krwi, czułam się bardzo dobrze, tak że chodziłam o własnych siłach, i to bez przetaczania krwi czy osocza, a ope trwała 7 godz. Niby nieistotne, ale...
Ania

Operacja bez krwi

Postprzez aga90210 » 5 marca 2014, godz. 18:45

Tobie chyba nie chodzi o "urządzenia" zastępcze a jakieś "odpowiedniki", "substytuty" krwi. Bo przecież urządzeń nikt nie przetacza :-)

oczywiście lekarzem nie jestem, ale z operacjami nigdy nie woadomo, jak pójdą. Zawsez moze się zdarzyć, ze potrzebna będzie transfuzja- i wtedy chirurg ma nie przetoczyć?

http://www.darkrwi.info.pl/portal/pokaz ... ystac.html

Badania nad stworzeniem sztucznej krwi trwają od wielu lat i napotykają na liczne trudności (problemy techniczne, działania niepożądane obserwowane po przetoczeniu, krótki czas działania). Trudno w tej chwili przewidzieć, kiedy któryś z badanych obecnie lub w przyszłości preparatów zostanie dopuszczony do rutynowego stosowania w krajach Unii Europejskiej.
orto: M. Walerzak
chirurg: Maciejak&Zmorzynski
operacja?: juz po :-)
aga90210

Operacja bez krwi

Postprzez isiaczek » 5 marca 2014, godz. 20:48

Słyszałam o takim urządzeniu właśnie które w czasie operacji jest do ciebie podłączone i pompuje krew do niego i z powrotem do pacjenta wraca albo o lekach które się dostaje na krzepliwość
isiaczek

Operacja bez krwi

Postprzez aga90210 » 5 marca 2014, godz. 21:02

jest do ciebie podłączone i pompuje krew do niego i z powrotem d

Ale to jest jakaś forma autotransfuzji, to wchodzi w gre?
orto: M. Walerzak
chirurg: Maciejak&Zmorzynski
operacja?: juz po :-)
aga90210

Następna strona

Powrót do Pytania ogólne